Apie Apple iPhone

Apple Inc.

Kompanija Apple Inc. susikūrė unikalią reputaciją elektronikos pramonėje. Žinomiausi Apple produktai tai Macintosh kompiuteriai, iPod ir iPhone + dabar ir planšetinis kompiuteris iPad. Apple produkcija pasižymi iškirtiniu dizainu ir originaliomis savo produktų pristatymo reklaminėmis kampanijomis. Keista, bet ir šiais laikais, žmonės visame pasaulyje po kelias paras budi eilėse prie parduotuvių, belaukdami pasirodant prekyboje naujo Apple produkto.

2001 m. pristatomas grotuvas iPod.
2007 m. pirmas Apple mobilusis telefonas iPhone.
2008 m. pristatomas Apple telefonas iPhone 3G.
2010 m. pristatomas Apple telefonas iPhone 4G.

Apple iPhone

Tai stilingas ir plonas (11,6mm) mobilusis įrenginys su visą korpusą dengiančiu 3,5 colių (480×320 taškų) prisilietimams jautriu ekranu. Telefone įrengta 2 megapikselių fotokamera (tikėjomės daugiau…), Bluetooth, Wi-Fi ir EDGE sąsajos (tai bus ne 3G telefonas), 4GB arba 8GB atmintinė. Šiame žaviame įrenginyje veiks speciali Mac OS X operacinės sistemos versija, leidžianti naudoti visavertę interneto naršyklę Safari, specialią Google Maps versiją, iTunes ir pagalbines OS X programėles (Widgets). Parneriaujant su Yahoo bus siūloma IMAP „push“ el.pašto paslauga, leidžianti informuoti apie naujus laiškus vos tik jie gaunami. Kalbant telefonu, specialus sensorius pajus kuomet jis pakeltas prie veido ir išjungs energiją eikvojantį ekrano apšvietimą.
Skelbiama, kad baterijos pakaks 5 valandoms pokalbių ar filmų žiūrėjimo arba 16 valandų nenutrūkstamo muzikos klausymosi.
Nors Apple skelbia, kad prisilietimams jautrus ekranas bus naujovė, kokios rinka dar nėra mačiusi, kritikai iš anksto perspėja, jog įvedinėti numerius ar SMS žinutes (tam, beje, gali būti naudojama ekrane atsirandanti QWERTY klaviatūra) nejaučiant fiziškai iškilių mygtukų gali būti nepatogu. Taip pat neaišku kaip bus išspręstas prekinio ženklo konfliktas su Cisco iPhone, pristatytu gruodžio viduryje.
Apple iPhone JAV pasirodys birželį ir drauge su mobiliojo operatoriaus „Cingular“ dviejų metų sutartimi kainuos $500 (4GB variantas) arba $600 (8GB). Europoje šis gražuolis bus pradėtas pardavinėti paskutinįjį metų ketvirtį, o Azijos šalis pasieks tik 2008-taisiais.

Apple iPhone 4G

JAV, San Franciske, vykusioje Pasaulio programuotojų konferencijoje („WWDC 2010“) Apple generalinis direktorius Steve‘as Jobsas pristatė naująjį iPhone 4 bei šio telefono operacinę sistemą „iOS 4“, tinkančią ir ankstesnėms „iPhone“ versijoms.
„iPhone 4“ svers 137 gramus, jo ilgis bus 115,2 mm, plotis 58,6 mm, o storis – vos 9,3 mm, 3,5 colių įstrižainės, 960×640 taškų raiškos ekranas. Be „WiFi“, telefonas taip pat palaikys GSM bei 3G ryšį, jame taip pat įdiegtas „Bluetooth“, GPS navigacija. Telefone įmontuoti du mikrofonai, kurie dirbdami kartu sumažina aplinkos triukšmo lygį. Pilnai įkrautu telefonu galima kalbėti 7 val. be pertraukos, arba 6 val. naršyti internete 3G ryšiu, arba 10 val. – „WiFi“ ryšiu, arba 10 val. žiūrėti vaizdo įrašus, arba 40 val. klausytis muzikos, arba 300 valandų laikyti telefoną įjungtą. Įmontuotas naujos sandaros 6 ašių giroskopas, skirtas fiksuoti telefono padėčiai bei judesiams. Patobulinta 5 mln. taškų fotokamera su LED blykste, vaizdą fokusuojanti toje vietoje, kur paliečiamas ekranas, telefonu bus galima filmuoti aukštos raiškos (HD, 720 tšk.) vaizdo įrašus, filmuojant blykstė galės būti įjungta. Telefone bus įdiegta vaizdo įrašų redagavimo programa „iMovie“, leidžianti ne tik iškarpyti vaizdus, bet ir pridėti pavadinimus, nustatyti vaizdų perėjimus ir t. t.
Dar viena naujovė – daugiaprograminiu režimu veikianti naujoji operacinė sistema „iOS 4“, kuri nuo birželio 21 dienos bus prieinama visiems „Apple“ produkcijos vartotojams nemokamai, ją galės įsidiegti senesnių „iPhone“ telefonų, bet ir lietimui jautrių planšetinių kompiuterių „iPad“ vartotojai.
„iPhone 4“ bus dviejų spalvų – juodi ir balti, taip pat bus galima atskirai įsigyti įvairių spalvų rėmelių. Telefono kaina JAV sudarant 2 metų sutartį su mobiliojo ryšio tiekėju sieks 199 JAV dolerius (16 gigabaitų talpos versija) arba 299 JAV dolerius (32 gigabaitų talpa). Birželį telefonai pasirodys JAV, Prancūzijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Japonijoje. Liepą jie bus atvežti į dar 18 šalių, o iki rugsėjo žadama „iPhone 4“ pristatyti 88 šalyse.